DSC_0044
В четвъртък следобяд в най-старият български ресторант „Механата“ феновете на „Ботев“ Пловдив от „Чикаго Бултрас“ се бяха събрали да наблюдават финала за купата на България. Мачът между любимия им „Ботев“ и хита в първенството през последните години „Лудогорец“ Разград завърши с минимална победа с 1:0 за „орлите“. Единственият гол в мача вкара Роман Безяк в 58-та минута. Срещата се изигра на стадион „Лазур“ в Бургас на нетрален терен пред 15-сет хиляди зрители. „Лудогорец“ спечелиха мача на зеления килим, но двубоя между публиките на двата отбора беше спечелен по категоричен начин от феновете на „Ботев“. След 19-сет годишно чакане, над 10-сет хиляди бултраси бяха дошли от родния Пловдив, за да подкрепят любимия си отбор на финала за купата. Но да се върнем на местните „чикагски“ фенове, който не отстъпваха по нищо на тези от стадиона. Жълто-черните пееха песни и коментираха мача през цялото време. „Трябва да се извършат смени, имаме един Виера, който може да бъде вкаран в игра и да раздвижи нещата в центъра. Заради всички тези хиляди фенове на стадиона, отбора трябва да спечели купата на България.“, коментираше в средата на втората част председателя на фен-клуба на „Ботев“ в Чикаго – Димитър Пампиров.

DSC_0034

„Вива канари“ се чуваше навред в заведението, привържениците пееха с пълно гърло , сякаш вярваха, че техните любимци ги чуват. „От както се помня винаги съм следял развитието на отбора, ние винаги ще бъдем най-добрата и вярна публика за нашия отбор“, се изказа почетният президент на фен клуба 65-годишният Семко Семков. Той е активен член на фен клуба на „Ботев“ от 1962 година, когато жълто-черните печелят за първи път купата на съветската армия. Междувременно на стадиона в Бургас избухна пожар на стадиона и няколко привърженици на „Ботев“ нахлуха на стадиона, мача беше прекратен за близо 20-сет минути. През това време полицията и футболистите се опитваха да въведат ред на стадиона, за да може мача да завърши. „Само напред, „Ботев“ винаги играе за победа, нищо друго не е алтернатива. „Лудогорец“ играят по агресивно в момента, но пред такава публика „Ботев“ просто няма право да загуби.“, коментираше с надежда за обрат в мача съпредсадателя на фен клуба – Николай Каратанев. Мача свърши и „канарчетата“ загубиха деветия си финал за купата в своята 102 годишна история. „Донякъде се чуствам разочарован, но каквото и да стане ние няма да спрем да подкрепяме любимия отбор. Някой ден като умра искам да бъда изгорен и моята прах да бъде разпръсната върху стадиона на „Ботев“, изказа се под въздействието на силните емоции един от членовете на „Чикаго бултрас“ – Емил Щерев.