„България“ постигна драматична победа с 4:3 над „Висла“ 1926, в червената (дивизия) за над 30-годишни в Премиер лигата. Юнаците поведоха с гол на играещия треньор Анатоли Вътев. Десет минути по-късно, поляците изравниха за 1:1. До края на първата част, резултатът остана непроменен. С подновяването на играта, домакините вкараха второ попадение, но радостта им беше кратка, защото още на следващата атака Ивайло Атанасов изравни за 2:2. Пет минути по-късно, той беше спънат отзад в накаателното поле и главният съдя посочи бялата точка. Зад топката застана спонсорът на отбора – Стоян Младенов, който преодоля враятаря за 3:2. Отборът на „Висла“ не се предаде и успя да вкара трети гол за 3:3. Точка на спора в мача сложи отново Ивайло Аванасов, който отбеляза страхотен гол с воле от далечна дистанция централно срещу вратаря, за крайното 4:3.

Играещият треньор Анатоли Вътев

„Хубаво е, че спечелихме три точки, но има още какво да се желае. Нашият отбор е по-техничен, а теренът беше в окаяно състояние и това помогаше на домакините, коментира играещият треньор на „България“ – Анатоли Вътев.

Тази събота от 4:00 ч. следобяд, на адрес: 900 S Elmhurst Rd. Wheeling, IL, 60090 „България“ гостува на „Иглопол“.