„Левски“ Чикаго разгроми като гост шотландския „Селтик“ с 6:1, в мач от първенството за над 30-годишни в Премиерлигата. В горещото време, двата отбора бяха равностойни до 40-та минута, когато при резултат 1:1 топнападателят Мирослав Манолов направи два идентични гола, след самостоятелен пробив за 3:1.

Миро Манолов отбеляза две попадения

Преди него, в 23-та миниута, първия гол за сините отбеляза Стоян Стойчев, но радостта беше кратка, защото на следващата атака домакините изравниха за 1:1.

Голмайсторът Стоян Стойчев печели въздушен двубой

Малко преди края на първата част, опитният Росен Каптиев получи разтежение и поиска смяна.
В началото на второто полувреме, Владимир Вукайелович изпълни техничен пряк свободен удар, топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата за 4:1.

Владимир Вукайелович

Десет минути по-късно, финансовият директор Евгени Руссу пое топката от дясно, проби и вкара за 5:1.

Финансовият директор Евгени Руссу

Последното попадение за българите отбеляза Евгени Михайлов, с добавка на 50 сантиметра от гол-линията, и оформи крайното 6:1.

Голмайсторът Евгени Михайлов

„Благодаря на момчетата, че въпреки далечното гостуване се събрахме. Миналата година имахме премеждия на този стадион, но сега мачът се разви много добре за нас“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

Тази неделя (24 юни), от 9:00 ч. сутринта, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, „Левски“ приема полския „Иглопол“.