01

„Левски“ Чикаго

На 2-ри януари, в предградието на Чикаго – Вила Парк, се проведе четвърти кръг от новоучредената футболна лига в зала за над 30-сет годишни. Българският представител в елитните шест тима съучредители на лигата – „Левски“ (Чикаго), загуби нещастно с 5:6 от шотландския тим „Рейнджърс“ (Чикаго). „Сините“ водеха на полувремето с 5:3. По два гола отбелязаха Мартин Минков и Стоян Трендафилов, а веднъж се разписа Евгени Михайлов. 02

Евгени Михайлов

Страхотната първа част подейства отпускащо на българите, които още бяха под емоциите от новогодишната нощ. Това им изигра лоша шега и шотландците обърнаха резултата за крайното 5:6. На вратата на българите пази полевия играч Димитър Стойков, поради отсъствието на титулярния вратар Никола Каранаков.04

Здравко Кюров

„Наш мач. През втората част просто спряхме да тичаме, явно си помислихме, че мачът е свършил. Не само, че не заслужавахме да загубим, но и бяхме видимо по-добрия отбор. Това ще ни бъде като обица на ухото за следващите мачове, когато трябва да се борим до край“, каза Димитър Стойков.05

Анатоли Вътев (с топката)

В пети кръг, на 9-ти януари, „Левски“ Чикаго ще играе с поляците от „Старе Бики“. В първия мач „сините“ победиха този съперник с впечатляващ резултат.