Мария Богоева на награждаването

Бившата Национална състезателка на България по тенис на маса – Мария Богоева, стана шампион на турнира, който се проведе тази седмица в предградието на Чикаго – Шамбург. В този турнир тя се състезаваше само с мъже, като във всичките шест срещи се поздрави с победа. Преди един месец Мария участва на силния международен турнир „5 Hyson Chicago Internation al Table Tennis Open“ с награден фонд $12.850, като тя завърши на второ място при жените, губейки единствено на финала. Тази седмица се очаква Богоева да вземе участие и на силния турнир с ранг четири звезди, който ще се проведе в щата Уисконсин.

01

Мария Богоева

„Доволна съм от представянето си на тези турнири. За мен един истински спортист трябва да умее да оценява както загубите така и победите. Надявам се да постигна целите и мечтите, които съм си поставила“, коментира най-силната българска тенисистка на маса в САЩ – Мария Богоева.