„Миньор“ Чикаго допусна първа загуба за сезона от лидера в класирането „Игълс“ 1940. „Чуковете“ загубиха с 4:1, като гост от най-силния полски отбор. Единственото попадение за българите отбеляза опитният Росен Каптиев в средата на първата част. Поляците поведоха с 1:0, а жълто-черните изравниха за 1:1. Така завърши първото полувреме. През втората част българите бяха видимо по изморени и това доведе до категоричния резултат в полза на „Игълс“.

Треньорът Емил Миланов дава напътствия на страничната линия

„Отдавам загубата най-вече на липсата, на физическа подготовка в нашия отбор и другото, което повлия е, че действахме с голям респект към съперника. Не играхме с необходимото самочувствие и спокойствие. Играхме много припряно и бързахме. Нашата тактика беше да задържим топката и да я контролираме, но не се получи. При 2:1 и при 3:1, изпуснахме по две чисти голови положения. Нормално е когато момчетата се изморят, да допускат грешки. Според мен резултата не отговаря на действителноста. Има много мачове до края. Тази загуба има и положителна страна, защото след първите три мача имаше еуфория от трите победи. „Игълс“ са добър отбор нямат загуба до момента. В следващия мач срещу тях ще изпробваме друга тактика и дано да ги победим“, коментира треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.

Тази седмица няма кръг за първенството, заради Националния празник на САЩ – „Мемориал дей“.