“Миньор” Чикаго отказа италианския “Интернационал” 1996. “Чуковете” поведоха с 9:0 на полувремето и италианците не излязоха за втората част. Мачът се игра при ниски температури, дъжд и силен вятър. Противникът излезе на терена с девет играчи и това предреши изхода от двубоя. Четири попадения записа Борислав Радев, хеттрик вкара Владимир Вукайелович, а по веднъж отбелязаха Стефан Неделев и Кристиян Цветков.

Миньорци се поздравяват след поредния гол

„Това беше един много неравностоен мач. Преди три години с този отбор играхме квалификации за влизане в майсторската група. Тогава спечелихме мача много трудно, сега липсата на организация в противниковия лагер направи мача лесен.“Миньор“ има много голям потенциал, добри футболисти. Явно е, че противникът беше абсолютно деморализиран от голямата разлика в класите. След постоянството в мачовете през целия сезон „Миньор“ има много големи шансове да се нареди в тройката на тази силна лига“, коментира легендата Цветан Йончев.

Треньорите Цветан Йончев и Емил Миланов

Тази неделя от 6:00 часа следобяд на адрес: 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, в последен кръг от първенството на Метролигата, „Миньор“ играе с немския „Кикърс“ 1958. Припомняме ви, че в първия мач между двата отбора „винкелите“ победиха трудно с 2:1 като гост немците.