DSC_0003

„Миньор“ (Чикаго) победи с 2:1 „Вайкингс“ в контролна среща играна в сряда вечер в предградието на Чикаго -Уелинг. „Викингите“ са настоящите шампиони на щата Илинойс. Миналият сезон победиха на финала „Нейпървил Страйкърс“, който отстрани „Миньор“ на полуфинал. Първото полувреме завърши при резултат 0:0. Американците бяха по-активния отбор в тази първа част и само добрите намеси на македонеца Мартин Митев опазиха суха вратата на българите. В началото на втората част Ивалин Гунчев изпревари персоналния си пазач и прехвърли противниковия вратар за 1:0. Пет минути по-късно, главния съдия отсъди дузпа за „Вайкингс“, реализирана от Горди Гурсон за 1:1. Малко след това „викингите“ вкараха втори гол, но реферът вдигна засада. Така резултата остана непроменен. Пет минути по-късно Ивалин Гунчев излезе сам срещу вратря, но не успя да го преодолее. Все пак в самия край на мача, „винкелите“ вкараха победното попадение, чрез бившия национал Пламен Пенев за 2:1.

DSC_0068

„Чуковете“ заграват преди мача

„Трудно е защото винаги има отсъстващи хора, но тези който дойдоха на мача с много голямо желание се включиха. Имаше хора, които за първи път виждам и ме изненадаха приятно. Мисля, че има потенциал и че вървиме в добра посока“, каза старши треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Цветан Йончев.

DSC_0173

Цветан Йончев дава напътствия

Тази неделя стартира първенството на най-силната аматьорска лига в САЩ – Метрополитан Сокър Лийг. В първи кръг „Миньор“ се изправя срещу настоящия и многократен шампион „Швабен“ 1926. „Жълто-черните“ ще домакинстват в предградието Оак Броук от три часа местно време на адрес: Oak Brook Park District, 1300 Forest Gate Rd.