01

Радостта след победния гол

„Миньор“ (Чикаго) постигна драматична победа с 3:2 две секунди преди края на мача в зала срещу италианския тим „Интернационал“. Това бе първа победа след три последователни загуби на „чуковете“ в първа дивизия на Метрополитан Сокър Лийг. През първото полувреме двата отбора бяха предпазливи и завършиха при нулево равенство. В началото на вторите 20-сет минути Стефан Неделев откри резултата за жълто-черните, но противникът бързо изравни за 1:1. Последва комична ситуация при която италианците останаха с трима полеви играчи, заради два сини картона, но въпреки това успяха да вкарат гол за 2:1. Малко след това българите останаха с човек по-малко, но резултатът остана непроменен. Две минути преди края Добромир Пеев се окзаза най-съобразителен и успя да изравни за 2:2. Последва италиански натиск, а буквално в последната българска атака опитният Стоян Трендафилов донесе жадуваната победа за „Миньор“ с 3:2.

06

Опитният Теньо Минчев

„Доста равностоен мач с много грешки, но се радваме, че прекъснахме негативната серия. Доволен съм от момчетата играха с желание и себераздаване, бореха се до последно и късмета беше на наша страна в този мач. Искам да отлича вратаря Мартин Митев, който показа много голяма класа и неговите спасявания изиграха решаваща роля за успеха. Да вкараш победния гол със сирената оставя много приятни емоции.“, каза старши треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Емил Миланов.

05

Голмайсторът Добромир Пеев

От началото на сезона в зала „винкелите“ имат две победи и три загуби, заемайки осмо място, от дванайсет отбора, във временното класиране. Тази неделя в „Одиум спорт център“ от 2:45 часа „Миньор“ (Чикаго) играе с украйнския тим „Лайънс“.