Бившият професионален футболист – Росен Каптиев, завърши 2016 година като шампион. Буквално ден преди настъпването на новата година, той беше в основата на успеха на неговия тим „Лапиедад“, за вдигането на купата в лигата за над 30-годишни. На финала, отборът на Каптиев победи с 3:1 „Сипи“. Именно българинът отбеляза първото попадение с глава. Росен вкара и третия гол, след като се възползва от грешка на противниковия вратар.
Нападателят от Сатовча вдига за втори път тази купа. През 2015, Каптиев спечели трофея с друг отбор.

„Радвам се, че за втори път успях да вдигна тази купа. В отбора играя само с футболисти от Латинска Америка. Аз съм единственият европеец“, коментира на кратко по телефона, шампионът от Индианаполис.

Лигата, в която се състезава Росен Каптиев е с продължителност три месеца. Общо десет отбора участват в първенството. Всички тимове играят по две срещи помежду си. Накрая първият в подреждането играе с последния и така на елиминационен принцип до финала. Мачовете на закрито са с продължителност две полувремена по 22 минути, с двама рефери.