Костадин Шилев

Най-старият български отбор „Балкан“, излезе начело в класирането в „червената“ дивизия за над 30-годишни, в Премиерлигата. „Балканци“ победиха с 4:2, като гост, най-старият полски тим „Висла“ 1927. На полувремето резултататът беше 1:1. Голът за българите отбеляза Валентин Димитров.

Голмайсторът Асен Василев

През второто полувреме на два пъти се разписа Асен Василев. Същият направи и двете асистенции за головете. Това автоматично го превърна в играч на мача. Последният гол вкара Стоян Трендафилов.

Голамйсторът Стоян Трендафилов

По същото време, вечният съперник „България“, разгроми с 5:0 друг полски отбор – „Иглопол“. Хеттрик за „лъвовете“ отбеляза топнападателят Ивайло Атанасов, а по веднъж се разписаха Венцислав Календжиев и Иван Иванов.
Тази събота (20 май), от 4:30 ч. следобяд, на адрес: 1254 S Douglas Ave Arlington Heights, IL 60005, ще се изиграе първото дерби за сезона между „Балкан“ и „България“.