Стоян Трендафилов между двама01

„Балканци“ се поздравяват след гола

„Балкан“ победи с 4:2 полския тим „Иглопол“ и запази лидерската си позиция в „червената“ дивизия за над 30-годишни в Премиер Сокър Лийг. В 12-та минута Стоян Трендафилов направи двойна комбинация с Ивайло Кръстев, който прехвърли вратаря за 1:0. Радостта в българския лагер беше кратка, защото на следващата атака поляците имаха късмет да изненадат вратаря Станислав Ангелов, след удар от далеч и рикушет от гърба на централния защитник Румен Стойчев за 1:1. Веднага след гола балканци развиха атака по дясното крило, Костадин Леваков центрира и намери Васил Чирпанлиев, който с удар от воле нацели страничната греда. До края на първата част резултатът остана непроменен. В началото на втората част, Стоян Трендафилов навлезе с дрибъл в наказателното поле на противника и беше грубо фаулиран. Главният рефер посочи бялата точка, а Евгени Михайлов реализира за 2:1. Десет минути по-късно поляците изравниха за 2:2. Последва невероятен пропуск на Венцислав Динков, който не уцели празна врата от три метра. На свой ред поляците изпълниха отличен пряк свободен удар с рикушет в стената и страхотно спасяване на дебютанта Станислав Ангелов. Последваха няколко добре организирани атаки на балканци, при една от които Стоян Стойчев вкара за 3:2. Миг преди съдията да свири край на мача, Георги Георгиев вкара с далечен удар за 4:2, с което сложи точка на спора в мача.

04

Старши треньорът Николай Димитров

„Най-хубавото от този мач е че спечелихме, това не е играта на отбора, която искам да виждам. В предишните мачове играхме много по-добре, но има и такива мачове. След първите 20-минути взехме контрола в срещата и заиграхме прилично. След изненадващия гол за противника играта ни се пресече, станахме много нервни и често грешахме. Второто полувреме излязохме по-концентрирани и от там дойдоха головете. Поздравявам целия отбор за старанието, което вложиха в мача, заслужавахме победата. Благодаря на Ивайло Кръстев и Станислав Ангелов, че се отзоваха и дойдоха да помогната на отбора в този важен момент. Надявам се след паузата в първенството на по-добри игри.“, изказа мнението си старши треньорът на „Балкан“ – Николай Димитров.