Грубо нарушение срещу голмайстора Мирослав Стамболийски01

„Юнаците“ поздравяват голмайсторът Теньо Минчев

Важна и трудна победа извоюва отбора на „България“ с 3:2 срещу основния конкурент за титлата и настоящ шампион „Торино“. Мачът от „червената“ дивизията на Премиер Сокър за над 30-годишни се изигра през изминалата събота на Олимпик Парк в Шамбург. В 11-минута Теньо Минчев откри головата сметка за българите 1:0. Пет минути по-късно с помоща на гредата „латиносите“ възстановиха равенството 1:1. На следващата българска атака Ивайло Атанасов изпълни перфектен пряк свободен удар от 35-метра, но със сетни усилия вратаря успя да избие топката. Натискът продължи и след изпълнението на корнер от дясно, Мирослав Стамболийски се извиси над всички и насочи топката с глава към празното пространство на противниковата врата за 2:1. Изнервен футболист на „Торино“ се сблъска с голмайсторa Теньо Минчев и при падането се опита да му счупи дясната ръка, като със силата на тялото и захват от борбата, с цялата си тежест легна върху ръката му. Kато по чудо, ръката на Минчев не се счупи и той отвърна на агресивния играч. В разигралата се ситуация се включиха и останалите футболисти на двата отбора заедно с треньорските ръководства. В крайна сметка съдийте успяха да укротят разгневените играчи, а двамата участници в боя получиха директни червени картони. Малко след това завърши първата част. С подновяването на играта, след индивидуална грешка в защита, перуанците изравниха резултата за 2:2. „Юнаците“ продължиха да натискат своя съперник и получиха право за изпълнение на пряк свободен удар от линията на дъгата на вратарското поле. С изпълнението отново се нагърби Ивайло Атанасов и този път ударът му беше неспасяем, топката мина точно под горната греда за 3:2. До края нашите устискаха важната победа. „България“ е на второ място във временното класиране, след вечния съперник „Балкан“.

„Труден мач с един от фаворитите за първото място, много важна победа за нас. Малко измъчена, но пък сладка. Момчетата се раздадоха до край, благодаря на всички. Направихме важна крачка в първенството и чакаме следващите мачове“, каза веднага след мача играещият треньор – Светозар Самаров.