“Левски” Чикаго 2014 изигра първа контролна среща за сезон 2018 при над 30-годишните. Пазителите на синята идея зад океана победиха след обрат украинския тим “Кънекшън” 1997. Българите губеха с 2:0 до 55-минута, когато ветеранът Костадин Везьов отбеляза за 2:1 след удар от наказателното поле.

Ветеранът Костадин Везьов се радва на гола

Пет минути по-късно Стефан Златев изравни за 2:2 от дузпа. Пълният обрат в мача дойде след центриране на Анатоли Вътев от дясно и гол на Добромир Пеев за 3:2. Левскарите използваха объркването в редиците на украинците и Христо Драганов отбеляза сам срещу вратаря за 4:2. Опитният Анатоли Вътев открадна топката от противниковия страж и отбеляза за 5:2. Малко преди края на мача Георги Георгиев беше изведен между трима украинци, през центъра и с прецизен удар оформи крайния резултат 6:2.

Главният съдия Виктор Руссу преди срещата

Главен съдия на мача беше бившият юношески национал на СССР – Виктор Руссу.

“Владеехме играта почти през целия мач. Украинците имаха 100% успеваемост, от два удара към нашата врата отбелязаха два гола. Първи мач ни е на открито и тепърва, ще навлизаме в кондиция. В срещи като тази резултата е без значение”, коментира организаторът на “Левски” Чикаго – Николай Василев.