04

„Бодрост“ (Чикаго) победи с 4:3 „Тъндер Спорт Клуб“ в мач от втори кръг на първа дивизия на Премиер Сокър Лийг. „Зелено-белите“ губеха с 0:2 на полувремето при дъждовно време, но през втората част излязоха преобразени. Първо Траян Милушев намали на 2:1 от пряк свободен удар. Малко след това опитния Здравко Кюров изравни за 2:2 със силен шут извън наказателното поле. Последва леко отпускане и гостите поведоха с 3:2. Пет минути по-късно Стоян Трендафилов удари без топка противниковия вратар и получи директен червен картон. Въпреки това, с човек по-малко Асен Василев изкочи зад защитата и прехвърли вратаря за 3:3. Пет минути преди края голмайсторът Траян Милушев получи втори жълт картон и съответно червен. Българите направиха изненадващ обрат с девет човека, когато Ангел Баков донесе победата в последните минути за 4:3.

03

„Много нервен мач, особено през първото полувреме когато губехме с 2:0. Важното е, че не се предадохме с девет човека търсехме победата до последно. Играхме по-добре от съперника, но малшанс ни попречи да решим мача по-рано.“, каза помощник треньорът на „Бодрост“ (Чикаго) – Александър Яновски.

DSC_0032
Тази неделя от 9:30 часа сутринта на адрес: 5500 S Grant St, Hinsdale, IL 60521, „Бодрост“ гостува на „Босна и Херцеговина“.