В поредния кръг от първенството за над 30-годишни, в Премиерлигата, „Левски“ Чикаго победи като гост с 6:2 последния в класирането „Стимулус Пакидж Юнайтед“. Първият гол в мача падна в 7-та минута, когато дебютантът Михаил Нешевски напредна по дясното крило и отбеляза за 1:0.

Дебютантът Михаил Нешевски (в средата) отбеляза първия гол

Последваха минутите на Ивайло Баташки, който направи най-силния си мач за сините и отбеляза четири попаденията за 5:0. Малко преди края на първото полувреме, домакините вкараха за 5:1.

Голмайсторът Ивайло Баташки отбеляза четири попадения

С подновяването на играта, Петър Василев отбеляза дебютния си гол за „Левски“ за 6:1. Пет минити по-късно, американците вкараха втори гол за 6:2. В 63-та минута заваля проливен дъжд с гръмотевици и съдиите прекратиха мача при този резултат.

Петър Василев (в средата) отбеляза дебютния си гол

Отличен мач за българите направи ветеранът Костадин Везьов, които се отличи с три асистенции.

„Теренът не беше със стандартни размери. Имаше дължина, но не беше достатъчно широк. В срещата играха момчета, които по рядко влизат в игра и напълно оправдаха доверието. Благодаря им, че играха със сърце и душа. Взехме това, за което бяхме дошли, а именно трите точки“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

След успеха, „Левски“ продължава да е лидер във временното класиране на „бялата“ дивизия.