Вратаря Станислав Ангелов (с топката)01

Димитър Стойков

„Левски“ (Чикаго) загуби третия си мач срещу шотландския „Рейнджърс“ с 6:3 на първенството в зала за над 30-сет годишни. Българите поведоха с 2:0 след голове на Димитър Стойков и Георги Георгиев и запазиха преднината до края на първите 20-сет минути. В началото на втората част беше преломния момент, когато нашите получиха два сини картона и шотландците успяха да вкарат три гола обръщайки резултата за 3:2. Българите тръгнаха в атака и получиха още три гола от контраатака за 6:2. Малко преди края „сините“ върнаха едно попадение, чрез Венци Динков за крайния резултат 6:3.

„Този път за разлика от първите два мача, съперникът заслужаваше победата. Липсваха ни много основни играчи и това се отрази в играта на отбора. Имаме още два мача в които ще подържаме форма за шампионата на открито. Щом нямаме шанс за първото място, за нас няма значение дали ще завършим втори или трети .“, каза голмайсторът Димитър Стойков.

Този петък от 9:00 часа вечерта „Левски“ играе с шампиона „Адриа“. „Сините“ имат загуба и равен срещу хърватите.