05

Бато Радонич отбеляза хеттрик

„Левски“ (Чикаго) постигна очаквана победа със 7:3 като гост срещу аутсайдера в дивизията за над 30-годишни „Реал“ 1957. Хеттрик за „сините“ отбеляза легионерът Бато Радонич, а по два гола вкараха Душан Обрадович и Мартин Минков. Първото полувреме завърши с 5:1, в полза на българите. Логично през втората част последва отпускане и левскарите доиграваха мача. За „реалци“ два от головете дойдоха след контраатаки и един от пресилена дузпа.

03

Голмайсторът Мартин Минков

„През този месец изиграхме много важни двубои, спечелихме всичко, но си плащаме и цената за това. Преди този мач имахме двама футболисти с червени картони и трима контузени, всичките от основния състав. Бяхме убедени, че ще победим последния в класирането, но срещу нас всеки отбор иска да изпъкне и да направи най-добрия си мач. Начинът, по които се радваха играчите на „Реал“ след края на срещата показава, че са изиграли добър мач и са доволни от трите отбелязани гола“, коментира организаторът на „Левски“ (Чикаго) – Николай Василев.