Чирпанлиев поздравява голмайсторът Вътев

В мач от първенството на ПСЛ, при над 30-годишните, „Левски“ (Чикаго) постигна драматична и важна победа с 2:3, като гост над румънския „Оасу“. Единият от двата тима основни конкуренти за титлата затрудни максимално „сините“, но за щастие българите успяха да победят.
В 11-минута „Оасу“ поведе с 1:0, след колективна грешка в „синята“ защита. В ответната атака Христо Драганов беше грубо фаулиран отзад в противниковото наказателното поле и главният съдия посочи мигновенно бялата точка. С изпълнението се нагърби легионерът Бато Радонич, който стреля хладнокръвно в долния ляв ъгъл и изравни за 1:1.

01

„Сините“ се радват на първия гол

Десет минути по-късно Душан Обрадович и голмайсторът Бато Радонич направиха заучено положение от ъглов удар. Последният центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Анатоли Вътев, който засече топката с глава от един метър и разстреля румънския вратар за 1:2. Преди края на първата част двата отбора си размениха по една греда. В началото на втората част се получи конфузна ситуация в защита и Георги Николов си отбеляза нелеп автогол за 2:2. Този резултат се запази до 78-минута, когато бившият професионален футболист Танко Дяков вкара победния гол за 2:3.

06

Поздравления за Танко Дяков

„Постигнахме много важна победа над може би най-силния противник в групата. Румънците дебютираха тази година в лигата и имат само две загуби от „Левски“. Остават два кръга до края на първенството и всичко зависи от нас. Победим ли в последните два мача ще станем шампиони за трети пореден път. Това обаче няма да бъде лесна задача, защото срещу нас всички отбори играят на предела на възможностите си, а в последния мач гостуваме на другия ни основен конурент за титлата „ДиПол“, коментира организаторът на „Левски“ (Чикаго) – Николай Василев.

10

Георги Георгиев грубо фаулиран

Тази неделя (18 септември) от 11:30 часа сутринта на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL 60090, „Левски“ приема полския тим „Стари Бики“.