Легендата Тони Тодоров
01

Голмайсторът Мартин Минков

„Левски“ (Чикаго) загуби с 4:3 от основния конкурент за титлата „Де Пол“, в среща от втори кръг на първенството за над 30-годишни. „Сините“ поведоха със страхотен гол от воле на румънеца Разван Доробанту. На следващата атака същият беше грубо фаулиран и реферът посочи бялата точка. За жалост ударът на Венцислав Динков не намери очертанията на вратата и резултатът остана непроменен. Въпреки това малко по-късно Мартин Минков покачи на 2:0 и всичко вървеше наред. Пет минути преди края на първото полувреме, американците успяха да използват отпускане в редиците на българите и изравниха за 2:2. С подновяването на играта Мартин Минков вкара за 3:2 и този резултат се запази до самия край, когато отново сякаш българите си помислиха, че мачът е свършил и допуснаха две попадения за крайния резултат 4:3. Това е първа загуба за „Левски „(Чикаго) в първенството на открито от създаването на отбора през миналата година. „Сините“ имат и един равен мач със същият противник в края на миналия открит сезон.03

Капитанът Александър Карабелски

„От такива мачове трябва да си извадим поука и да играем на ниво през цялото време. Хубаво е, че първенството тепърва започва и има много мачове. Ние сме „Левски“ и ще се борим за защита на първото място в първенството и турнира за купата.“, каза капитанът на „сините“ – Александър Карабелски.