„Чуковете“ се поздравяват след гол01

Голмайсторът Николай Янев (с топката)

„Миньор“ (Чикаго) победи с 3:1 „Бодрост“ (Чикаго) в контролна среща. Мачът се изигра през изминалата неделя при студено и ветровито време в предградието Уелинг. Двубоят беше ръководен от Йордан Ничев, в три полувремена по 30-сет минути. Два гола за „чуковете“ вкара Николай Янев, а веднъж се разписа Михаил Киров. Почетното попадение за „бодрите момчета“ отбеляза Станислав Илиев.06

Голмайсторът за „Бодрост“ – Станислав Илиев в борба за висока топка

„Жълто-черните“ добавиха и три греди в актива си. Първата греда тресна голмайсторът Николай Янев, с удар извън наказателно поле. Втората удари другият голмайстор – Михаил Киров, който излезе сам срещу вратаря Боян Петев. Последната отчете капитанът Благой Вълчев, който след центриране на Златев, засече топката и я прати в горната греда.

03

Двамата капитани – Благой Вълчев (Миньор) и Петър Танев (Бодрост)

В 20-та минута, Стефан Златев подаде прецизен пас на Михаил Киров, той премина през защитник и вратаря, и вкара с левия крак за 1:0. Така завършиха първите 30-сет минути. Другите два гола за „винкелите“ вкара Николай Янев по идентичен начин, със стрелба от пряк свободен удар, в далечения ъгъл от ляво на вратата за 3:0. През същата втора част, „зелените“ успяха да откраднат топката в средата на терена и след контраатака Станислав Илиев вкара за 3:1. Така завърши втората част. През последната трета част резултатът остана непроменен. Отборът на „Бодрост“ игра два пъти с вятъра и в първите минути на мача вратарят на „Миньор“ – Мартин Митев, изби коварна топка. В тази ситуация Стефан Неделев успя да изпревари младия Павел Славов, който беше близо до отбелязването на гол. В третата част, голмайсторът за „Бодрост“ – Станислав Илиев, премина през двама и излезе сам срещу Мартин Митев, но се засуети и опитният страж му взе топката от краката.07

Георги Николов (с топката) се завърна в игра

„Продължаваме със селекцията за новия сезон. Някои от играчите се представиха добре, други не чак толкова. С напредването на контролните срещи се надявам да успеем да избистрим опитмалния състав, преди първия официален мач срещу „Швабен“, каза старши-треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Цветан Йончев.04

Цветан Йончев дава наставления на страничната линия на Евгени Михаилов

„Въпреки лошото време, се получи полезен мач и за двата отбора. Липсваха доста играчи и от двата тима. Важното е, че се разминахме без контузии. Добро съдийство от страна на Йордан Ничев. Този уикенд играем приятелски мач с „Балкан“, каза играещият треньор на „Бодрост“ – Георги Поповски.05

Играещият треньор на „Бодрост“ – Георги Поповски

Двата български отбора „Миньор“ и „Бодрост“ са единствените, които се състезават в отворените дивизии. „Миньор“ (Чикаго) е първият български отбор, успял да достигне най-високото ниво в аматьорския футбол. От тази година, „чуковете“ ще играят в майсторската група на Метрополитан Сокър Лийг. „Бодрост“ са по-стар отбор от „Миньор“, но до миналата година играеха само през зимния сезон в зала. Двата отбора имат общо минало, защото при създаването на „Миньор“, за откритото първенство през пролетта на 2011 г., се обединиха и заедно сформираха бъдещия шампион на първа дивизия в Премиер Сокър Лийг. С развитието на „Миньор“ (Чикаго) и изкачването му в по-горните групи, много от футболистите отпаднаха от състава, а на тяхно място дойдоха други, по-добре подготвени, и така се създаде предпоставка за направата на „Бодрост“ за голям терен. Главни организатори на отбора са бившите играчи на „Миньор“ – Георги Поповски и Александър Яновски. През миналия сезон, „Бодрост“ се класира на трето място в първенството, но то не дава право на промоция в по-горна група. Въпреки това, в турнира за купата „бодрите момчета“ стигнаха до полуфинал и загатнаха, че тази година ще са фавортити за титлата в първа дивизия.