„Миньор“ Чикаго победи с 5:2 „Српска Чикаго“ в първенството на Метрополитан Сокър Лийг. „Чуковете“ си върнаха за загубата в миналия кръг и отупаха друг сръбски тим. Мача се изигра на изкуствения терен в Оак Брук, където „Винкелите“ вече играят домакинските си мачове. Сърбите поведоха в 19-та минута за 0:1, но магичният халф Теньо Минчев върна „миньорци“ в мача след, като вкара два гола и обърна резултата за 2:1. В 44-та минута Димитър Стойков проби по дясното крило подаде по земя успоредно на гол-линята зад защитата на сърбита и Деион Радев вкара за 3:1. Така завърши първата част. В началото на второто полувреме грешка в жълто-черната защита позволи на сърбски играч да излезне сам срещу Манов и намали за 3:2. Пет минути по-късно Андрей Василев, посрещна отбита топка и със силен удар от границата на наказателното поле матира вратаря за 4:2. Последва самостоятелен рейд на голмайстора Теньо Минчев в наказателното поле на сърбите, той бе спънат и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Васил Чирпанлиев, който реализира за 5:2 с което оформи крайният резултат. Тази неделя от три следобяд на стадион „Selfreliance Field“, намиращ се на адрес: 820 N Oak St. Round Lake, „Миньор“ гостува на вторите във временното класиране „Кънекшън“. Заради доброто представяне на „чуковете“ в МСЛ, специално да наблюдават мача бяха дошли президентът на най-силната лига Стив Симонс и най-добрият български съдия Димитър Чавдаров.                                                                                                                                                                                                                                                                                         „Много важна психологическа победа за нас. По една или друга причина отсъстваха осем момчета от титулярния състав, начело с капитана Благой Вълчев, който ще отсъства поне месец, заради контузия в последния мач. Но въпреки проблемите съм доволен от победата, предстоят ни три много важни мача с преките съперници за челните места. Надявам се всички момчета да са здрави и да са налице, за да покажеме най-доброто от себе си.“, коментира след мача треньора на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.