„Миньор“ Чикаго регистира първа загуба в официален мач на голям терен след 10-сет месеца без поражение. За последно „Чуковете“ загубиха миналия септември с 1:0 от „Нейпървил Страйкърс“ в мач за първенство. От началото на сезона, след четири победи и първо място в класирането на Метрополитан Сокър Лийг „Винкелите“ загубиха с 2:0 като гости от ФК „Република Српска“. Мачът се изигра на официалният стадион на Елмхърст Колидж от осем часа вечерта на осветление. При резултат 0:0 Пламен Памуков нацели горната греда,а малко след това Ивайло Кръстев се размина с топката от два метра. В 31-та минута нападателя на сърбите стреля от границата на наказателното поле, българският страж Светослав Манов изби топката , но друг играч на сърбите останал непокрит притича и довкара топката за 1:0. Така завърши първата част в полза на сърбите. В началото на втората част Деион Радев напредна по-лявото крило центрира в малкото наказателно поле там Росен Каптиев се размина с топката. Малко след това Ивалин Гунчев, стреля от точката на дузпата, но ударът му мина над горната греда. В 76-та минута Стефан Неделев сгреши фатално в центъра на терена и противниците успяха да му откраднат топката. Двама сърби излязоха сами срещу капитана Благой Вълчев, той имаше шанс да изчисти топката, но получи крамп и остана да лежи на терена, за сърбите беше лесно на празна врата да отбележат за 2:0. Тази неделя от 3:00 следобяд на Oak Brook Park District „Миньор“ играе със „Српска Чикаго“. „Доста оспорван двубой с много борба, тичане и двата отбора искаха победата. Ние не си вкарахме положенията. Противниковият отбор се вълзползва от нашите грешки. След четири победи е нормално да се загуби, за да си видиш грешките. Важно е да запазиме нивото и да продължаваме напред.“, коментира треньора на „Миньор “ Чиакго – Емил Миланов.