Иван Драголов чисти с глава

01

Голмайсторът Дидо Радев

„Миньор“ (Чикаго) беше грубо ощетен срещу настоящия шампион в Метролигата „Хеленик“ 2008. „Чуковете“ загубиха с 3:1 от гърците не без помоща на главния съдия, който при резултат 1:1, през втората част, изгони с директен червен картон току-що влезлия като резерва Иван Михалев, за измислено нарушение при борба за първа топка. В 26-минута, иначе страхотно игралият до този момент централен защитник, Стефан Неделев сгреши при изнасянето на топката, и гръцкият нападател излезе сам срещу Мартин Митев вкаравйки за 1:0. Пет минути преди края Дидо Радев навлезе в наказателното поле на „Хеленик“ и шутира топката по земя, а тя влезе покрай плонжа на вратаря за 1:1. С подновяването на играта българите останаха с десет души, но въпреки това се защитаваха юнашки. В 53-минута след изпълнение на фал и рикушет от защитник на „Миньор“ кълбото излъга вратаря Митев и резултата стана 2:1 за гърците. След гола на българите се окопитиха и създадоха няколко добри положения за гол, но ударите минаваха блиско до вратата или гръцкият страж спасяваше. Минути преди края на мача, след контратака двама гърци излязоха сами срещу Митев и оформиха крайното 3:1.

02

Ивалин Гунчев скача за първа топка

„Вече три години играем в тази лига и познаваме добре съперниците си. Срещу този отбор, който е шампион играем много трудно. Излязохме да играем футбол и се получи оспорван мач, момчетата се представиха доста прилично, в сравнение с предишните мачове срещу този съперник. При равения резултат стояхме много добре на терена, но получихме не заслужен директен червен картон. Останхме с десет човека и въпреки намаления състав затварахме добре и направихме добри атаки. След мача получихме похвали и от противниковия лагер. Като игра и държание на отбора съм много доволен, играчите изпълниха почти всички задачи. Единствено не съм доволен от резултата, защото не заслужвахме да загубим по този начин. Ако в оставащите мачове покажем същата игра ще постигнем добри резултати“, коментира треньорът на „Миньор“ (Чикаго) – Емил Миланов.

????????????????????????????????????

Треньорът Емил Миланов

Тази неделя (18 септември) от 3:00 часа следобяд на „Сърбиан Брадърс“, „Миньор“ гостува на „Юнайтед Сърбс“.