След добрия старт в първи кръг на Метролигата в зала, „Миньор“ затвърди впечатленията от предишните години, че играе с променлив успех в зала и загуби от „Интер“ със 7:1. Почетното попадение за „чуковете“ отбеляза младият Вилиян Михалев. Първата част беше катастрофална за българите. На полувремето резултатът беше 6:0 за италианците. През вторите двайсет минути „жълто-черните“ се окопитиха и стояха като равен с равен на терена, но не можаха да заличат пасива от първата част.
„Играхме срещу може би най-добрия отбор в групата. Когато сме играли в зала с този противник, винаги ни е било трудно. Въпреки това съм доволен от момчетата, играха с желание, но на този етап това са ни възможностите. Имаме още много да учим за футбола в зала“, коментира треньорът на „Миньор“ – Емил Миланов.
Тази неделя (22-ри януари), от 2:30 часа следобяд, в спортна зала „Одиум“, „Миньор“ играе със „Сокърс“.