DSC_0205

Стефан Златев печели въздушен двубой

Снощи „Миньор“ загуби с 4:0 от „Нейпървил Страйкърс“ полуфиналният мач в турнира за купата на щата Илинойс. „Чуковете“ гостуваха в Нейпървил за двубоя игран на осветление и несъумяха да се противопоставят на „кобрите“, които си върнаха за загубата от миналата година на финала за купата на Премиер Сокър Лийг. Домакините откриха в 11-та минута за 1:0, пет минути след това отбелязаха втори гол след съмнение за засада. Жълто-черните започнаха да поглеждат по-често към вратата на Нейпървил и в 27-та минута капитанът Атанас Каракитуков, беше изведен сам срещу вратря Хил, който го фаулира грубо с избутване отзад и спъване, но главният рефер от Йордания не свири 100%-ва дузпа за „Миньор“. Така завърши и първото полувреме. След почивката имаше 15-сет минутен натиск на „винкелите“, но гол така и не падна и треньорът Емил Миланов смени половината титулярни играчи, за да ги запази за мача в неделя за първенството. „Чуковете“ играят с „Интер“, отбор който е само на точка зад „Миньор“ в подреждането и за българите е важно да не загубят този двубой. Мача е утре от 9:30 часа сутринта на адрес: 5556 W 77th St, Burbank, IL, 60459.                                                                                                 „Въпреки негативния резултат, съм доволен от момчетата те се раздадоха. Играхме с един отбор, който е непознат, защото имаше поне 10-сет непознати футболисти от миналият сезон. Загубихме от различен отбор, домакините се бяха подготвили добре с добри подкрепления от други отбори.  Въпреки условията в които бяхме поставени момчетата се раздадоха и играха мъжки през целия мач. Този сезон приоритет ни е първенството и се надявам там да покажем по-добра игра.“, сподели треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.