В неделният следобяд най-силният български отбор „Миньор“ Чикаго завърши наравно 1:1 с украйнският тим „Кънекшън“ в първенството на Метрополитан Сокър Лийг. Двата отбора са в челото на класирането и мачът по-между им беше вълнуващ и оспорван до последната минута. В началото и двата отбора започнаха предпазливо, като първото чисто положение дойде пред вратата на украйнците в 21-та минута, когато Евгени Руссу от точката на дузпата изпусна най-чистото положение за първото полувреме. Последваха две възможности за гол на домакините, но жълто-черният страж Светослав Манов се намеси решително. След много единоборствата и игра на сигурно и от двете страни първото полувреме завърши при резултат 0:0. Втората част се заредиха повече интересни ситуаци пред двете врати, защото и двата отброра се хвърлиха за победата. В 57-та минута, след заучено положение от фал, от границата на наказателното поле централно срещу вратата, украйнците отбелязаха за 1:0. Миньорци започнаха да търсят гола и веднага реагираха, като изнесоха играта в по предни позици. Първото чисто положение за гол се откри пред Васил Чирпанлиев, който от два метра не можа да засече прострелно центриране от дясно на Ивалин Гунчев. По активните действия на „Миньор“ дадоха резултат и при една контраатака Пламен Памуков подхвана атака по лявото крило направи двойно подаване с Асен Василев, който го изведе в коридор, Памуков стреля покрай вратаря и вкара поредния си важен гол за 1:1. След отбелязването на гола двата отбора се втурнаха в атаки , „чуковете“ изпуснаха още едно чисто положение, чрез Ивалин Гунчев. Таранът Васил Чирпанлиев центрира по земя топката достигна до малката палантерия, където Гунчев с едно докосване не можа да уцели вратата. Утре 20 юни (петък) от 7:30 вечерта на адрес: 3704 111th Street, Naperville, IL, 60564 „Миньор“ играе полуфинал за купата на щата Илинойс със старият си познайник „Нейпървил Страйкърс“. Припомняме ви, че миналата година „винкелите“ победиха „Нейпървил Страйкърс“ за купата на лигата, след като обърнаха мача в продълженията. Също така миналата година за първи път български отбор в най-силната опън девизия игра финал за купата на щата, където „чуковете“ загубиха от хърватския „Адриа“. В неделя от 9:30 часа сутринта на адрес: 12300 S Trumbull, Alsip, „Миньор“ продължава своя маратон с гостуване на прекия си конкурент за третото място на този етап „Интер“. „Важното е, че не позволихме на Кънекшън, да дръпнат в класирането и запзаихме всички шансове за постигане на целите си. По-чистите положения в мача бяха за нас, но не съумяхме да ги реализираме. Най-хубавото е, че всички момчета се раздадоха и заместиха достойно основни играчи, хареса ми мъжката игра на отбора. Този резултат за момента ни устройва.“, сподели треньора на „Миньор“ – Емил Миланов.