В мач от първи кръг на майсторската група в Метролигата “Миньор” Чикаго измъкна минимална победа с 1:0 срещу “Хамърс”.
Припомняме ви, че в първенството на закрито „Хамърс“ победи на два пъти „Миньор“, сега на голям терен българите си върнаха за загубите в зала. Треньор на украинските „чукове“ е бившият юношески национал на СССР – Виктор Руссу.

Треньорите Виктор Руссу (Хамърс) и Емил Миланов (Миньор)

През първата част украинците нацелиха на два пъти гредата и само късмета спаси “жълто-черните” в тези ситуации. Играещият за “Миньор” гвинеец Демба Камара, на два пъти, изпусна да отбележи от изгодни позиции сам срещу вратаря. Първото полувреме завърши при равен резултат 0:0.

Гвинеец Демба Камара

В самото начало на втората част, при първата атака на “Миньор”, нападателят Демба Камара удари странична греда.
При една контраатака в средата на втората част Пламен Пенев изкочи от задна позиция, излъга вратраря и вкара за 1:0.

Голмайсторът Пламен Пенев

До края украинците се опитаха да върнат гола, но стражът Мартин Митев опази на три пъти вратата си суха.

Вратарят Мартин Митев

“Двуостър мач се получи и двата отбора имаха възможност да победят. Оказахме се, може би, по-опитни, защото успяхме да си вкараме едно от многото положения. Да се надяваме, че за в бъдеще ще реализираме по-голям процент от ситуациите, които създаваме. Най-важното е че победихме в първата среща. Продължаваме да гледаме мач за мач”, коментира помощник-треньорът на “Миньор” Чикаго – Стефан Златев
Тази неделя (12 май) от 5 часа следобяд “Миньор” играе с гръцкия “Хеленик” на “Швабен център”.