„Миньорци“ поздравяват голмайстора Ивалин Гунчев

„Миньор“ Чикаго изигра поредния си силен мач в Метролигата. „Чуковете“ завършиха наравно 1:1 с миналогодишния вицешампион „Хеленик“. Българите поведоха в 5-та минута с гол на опитния Ивалин Гунчев. Той премина през четирима противникови играчи и излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно отбеляза за 1:0. До края на първата част, „жълто-черните“ надиграха тактически именития си съперник и само липсата на късмет го спаси от ново попадение във вратата.

Капитнът Благой Вълчев

В началото на втората част, младият Теди Коларов имаше прекрасна възможност да отбележи, но липсата на опит му изигра лоша шега. Малко след това, новото попълнение Мирослав Николов, също изпусна стопроцентово положение за гол. Междувременно гърците разиграваха повече топката, но трудно достигаха до вратата на „Миньор“. Макар и след съмнения за нарушение в атака, гърците все пак успяха да изравнят за 1:1.

Поредна добра намеса на вратаря Мартин Митев

„За първи път успяваме да откраднем нещо от „Хеленик“. Бяхме по-добри и заслужавахме да спечелим. Повече ме развълнува играта на „Миньор“, отколкото изхода от двубоя. Вече изиграхме четири мача от началото на сезона и най-важното нещо е, че играем добър футбол. Ако работим по същия начин и следващите мачове, ще бъдем в топ 5 на лигата. Поздравявам сърдечно треньорите Емил Миланов и Стефан Златев, за страхотния тандем и чудесно свършената работа“, коментира създателят на „Миньор“ – Николай Василев.

Играещият помощник-треньор Стефан Златев

Тази неделя (21-ви май), oт 3:00 ч. следобяд, на адрес: 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, „Миньор“ играе с украинския „Кънекшън“.