„Миньор“ Чикаго продължава доброто си представяне в Метролигата. „Чуковете“ победиха с 1:0 тежкия съперник „Република Српска“. Единственото попадение в мача отбеляза Борислав Радев, в началото на второто полувреме. Играещият сръбски треньор и бивш професионален футболист – Ален Сосо, беше надигран в центъра на терена от Мирослав Николов, който му отне топката. Голмайсторът Боби Радев пое коженото кълбо и с бърз спринт от дясно напредна към вратата на съперника. В стил „Ла Меси“, излъга няколко противникови играчи на скорост и с топовен удар разстреля сръбския страж.

Голмайсторът Борислав Радев

„Жълто-черните“ имаха още няколко възможности за отбелязване на гол през първата част и след попадението, но липсата на късмет при завършващия удар, попречи за по-изразителна победа. В средата на втората част, за около 10 минути, сърбите бяха окупирали българската врата, но отличната игра на целия отбор в защита и невероятните рефлекси на Мартин Митев запазиха миньорската врата суха.

Мартин Митев

„Победихме един много неудобен за нас съперник. Мачовете с „Република Српска“ винаги са били напрегнати във всяко отношение. Поздравявам и двамата треньори Емил Миланов и играещият Стефан Златев за избора на успешната тактическа постройка, както й за воденето на мача“, коментира създателят на „Миньор“ (Чикаго) – Николай Василев.

Тази неделя (11 юни), от 5:00 ч. следобяд, „Миньор“ играе с най-добрия сръбски тим „Юнайтед Сърбс“ на негостоприемния футболен комплекс „Serbian Brothers“, намиращ се на адрес: 19697 W Grand Ave, Lake Villa, IL 60046.

Във временното класиране, „Миньор“ (Чикаго) заема четвърта позиция, която е най-добрата достигната, откакто отборът играе в майсторската група на Метролигата. „Юнайтед Сърбс“ е трети, без загуба до момента.