01

Опасна ситуация пред миньорската врата

„Миньор“ Чикаго взе трите точки като гост на сръбския тим „Морава“ 1993 в първа девизия на Метрополитан Сокър Лийг. Първо в 32-та минута „чуковете“ принудиха сърбите да си отбележат автогол. Центриране на Асен Василев от дясно беше изчистено от сръбски защитник във собствената врата. Преди това Анатоли Вътев нацели гредата след удар с глава, „винкелите“ имаха още няколко възможности за гол, но ударите бяха спасявани от сръбския страж или минаваха близко до гредите. 02

Асен Василев (с топката)

Десет минути по-късно един от резервните играчи започна да ругае свой съотборник на терена, той не му остана длъжен и се сбиха на страничната линия. Тази ситуация принуди главния съдия да спре мача за няколко минути и да покаже по-един червен картон на провинилите се играчи. Така домакините останаха с десет души и мача продължи точно още една минута, защото в лагера на „Морава“ се заформи ново меле в което взеха участие повече хора. Главното сбиване беше между недоволен фен на домакините и треньора на отбора. И така след само 43-ри минути игра съдиите прекратиха незабавно мача, а за срещата по правилник ще бъде назначена служебна загуба с 0:3 за „Миньор“ Чикаго. 03

Капитанът Благой Вълчев чисти топката

„Познавахме състава на „Морава“ винаги ни е било трудно срещу тях, защото играят затворено. Съжалявам, че мача не завърши до края.“, коментира старши треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов. Тази неделя от три часа следобяд на адрес: Oak Brook Park District, 1300 Forest Gate Rd, „Миньор“ Чикаго приема друг сръбски тим Ф.К. „Република Српска“. Припомняме ви, че „жълто-черните“ загубиха първия си официален мач срещу сърбите с 2:0. 04