„Миньор“ Чикаго постигна първа победа с 2:1, срещу най-стария и най-силен сръбски отбор „Юнайтед Сърбс“ 1972. Първото полувреме премина с много опасности пред двете врати, но резултатът остана непроменен 0:0. Пет минути след началото на втората част, Мирослав Николов открадна топката в центъра на терена, напредна и подаде на Пламен Пенев. Той върна назад към капитана Ивалин Гунчев, последния с едно докосване прехвърли сръбската защита, а бързоногия Борислав Радев изпревари противниковия страж. Последва карамбол и удар с глава на Радев. Той бе изритан в главата, в момента на удара, от безпомощния централен защитник. Въпреки нарушението, топката влезе във вратата за 1:0, а сърбинът получи жълт картон.

Голмайсторът Борислав Радев

Десет минути по-късно, след късо изпълнение на ъглов удар от ляво, сърбите изравниха за 1:1, с хубав гол с глава, от два метра разстояние. Последваха минути на борба за всяка педя терен и грубите нарушения зачестиха. Първо играч на „Юнайтед Сърбс“ беше изгонен за втори жълт картон, а малко след него и централният защитник Стефан Неделев получи втори жълт, сътоветно червен картон. Така двата отбора останаха с по десет души. В 79-та минута, централният защитник Илия Ребреев, напредна през центъра и изведе Борислав Радев по лявото крило. Голмайсторът направи страхотен рейд, навлезе в наказателното поле, излъга защитник и вкара за крайното 2:1.

Борислав Радев и Илия Ребреев

„Получи се много здрав мач. И двата отбора се стремяха да покажат най-доброто. Имаше много положения и пред нашата и пред тяхната врата. Радостен съм, че победихме. Вдигнахме се и при 1:1 успяхме да поведем. Благодаря на момчетата! Те показаха много мъжка игра и израстване през целия сезон. Тази победа ни дава реални шансове да завършим в тройката, което е и нашата цел за тази година“, коментира треньорът Емил Миланов.

Треньорът

Всеки сезон, сърбите са един от претендентите за титлата, но след загубата от българите вече нямат шанс за първото място. От своя страна, ако „чуковете“ успеят да победят в последните си два двубоя срещу италианския „Интернационал“ 1996 и немския „Кикерс“ 1958, има голяма вероятност да влязат в тройката, а „Юнайтед Сърбс“ да остане извън нея.
Тази неделя (22 октомври), от 3:00 часа следобяд, на адрес: Oak Brook Park District, 1450 Forest Gate Rd, Oak Brook, IL 60523, „Миньор“ играе с „Интернационал“.