Бившият нападател на „Черно море“ Варна – Мирослав Манолов, направи страхотен мач за настоящия си отбор „Левски“ Чикаго. Сините стартираха първенството при над 30-годишните, с впечатляваща победа с 4:1 над румънския тим „Оасу“. Всичките четири попадения бяха дело на бившия професионален футболист. Още с първата атака на българите, бившият играч на „Дунав“ Русе – Росен Каптиев, изведе с дълъг пас през центъра Миро Манолов, който се пребори с двамата централни защитници, овладя коженото кълбо, излъга вратаря и отбеляза за 1:0. Този резултат се запази до почивката.

Прави от ляво на дясно: Мартин Митев; Михаило Добрасинович; Михаил Михайлов – Президент; Добромир Пеев; Димитър Стойков; Злати Иванов; Мирослав Манолов; Костадин Везьов; Николай Василев – организатор. Клекнали: Анатоли Вътев; Стефан Златев-капитан; Стефан Венев; Росен Каптиев; Мирослав Николов; Евгени Михайлов; Евгени Руссу – финансов директор

Топнападателят Мирослав Манолов (в ляво)

С подновяването на играта, румънците излъгаха българската защита с двойно подаване и изравниха за 1:1. Пет минути по-късно, капитанът Стефан Златев беше блъснат грубо в наказателното поле, реферът посочи бялата точка, а Миро Манолов вкара за 2:1, със силна средновисока топка, в десния ъгъл на вратата. В 71-та минута, при контраатака Манолов беше изведен зад защитата и след бърз спринт стигна до вратата, където излъга румънския страж и покачи на 3:1. Малко преди края на мача, Анатоли Вътев стреля опасно, вратарят изби и отлично пласираният Миро Манолов добави за крайното 4:1.

Капитанът Стефан Златев

„Беше удоволствие да наблюдавам играта на „Левски“. През целия мач владеехме ситуацията на терена. Победихме един от най-добрите отбори в групата. Поздравявам играчите за хубавата победа и себераздаването. Благодаря на спонсора г-н Михаил Михайлов за това, че е до отбора и го подкрепя безрезервно, както и на финансовия директор Евгени Руссу за усилията, които влага“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.

Спонсорът Михаил Михаилов

Припомняме ви, че ФК „Оасу“ е носител на купата. През миналия сезон, румънците бяха в другия поток на турнира и стигнаха до финала. Там те победиха „АЕК“ с 4:0. Гърците стигнаха до финала със служебна победа с 3:0 срещу „Левски“. До ситуацията се стигна, след като съдията спря полуфиналната среща, заради грубо поведение на бившият играч на „Партизан“ Белград – Владимир Вукайелович. Сърбинът беше наказан за шест месеца, с лишаване от състезателни права. Очаква се той да се завърне в редиците на „Левски“ в началото на май.
Тази неделя (29 април), от 9:00 ч. сутринтa, „Левски“ 2014 играе с полския тим „Стари Бики“ 1983, на адрес: Tarkington Elementary School, Wheeling, 310 Scott Street, Wheeling, IL, 60090.