10413319_513102765502554_4122177657384968595_n

Треньорското ръководство: Милчо Радуловски; Армен Назарян и Янко Шопов

Две титли и три бронзови медала спечелиха родните борци от силния турнир по класическа борба „Петлашински“ в Гданск. Отличията бяха достатъчни за спечелването на отборната вицешампионска купа в турнира.

10488281_513102835502547_8545592526899263089_n

Старши треньора Армен Назарян на почетната стълбичка

Световният и европейски шампион Иво Ангелов триумфира в кат. до 59 кг, като на финала отново срази руснака Иван Куйяков – 1:0 точки. Спортист № 1 на България за 2013-а победи представителя на сборная и на първенството на планетата през миналата година. Това бе и първото сериозно състезание за Ангелов, след като от началото на годината лекува травма на носа и пропусна Евро 2014.

10502016_513103332169164_6876831124242656685_n

Иван Иванов и Владислав Методиев окупираха категория до 98 кг.

С титла си тръгна и Иван Иванов след успех с 3:2 над грузинеца Микаел Кая в кат. до 98 кг.
От петимата ни участници в малкия финал, трима спечелиха бронзовите медали – Владислав Методиев (98 кг) се наложи над естонеца Арго Арусаар с 2:0, Милослав Методиев (130 кг) срази Максим Пасков (Беларус) също с 2:0, а Явор Янакиев (75 кг) спечели без борба.

10537427_513102908835873_8113115169130088274_n

Бронз за Милослав Методиев

В кат. до 66 кг натурализираният у нас бесарабски българин Константин Стас получи контузия в полуфиналната среща и треньорският щаб реши да не рискува, като го спре от участие в малкия финал. Срещата за бронза загуби единствено Христо Маринов (85 кг), който претърпя поражение от Николай Срадуб (Беларус) с 1:7.

ъажор

Световният шампион Явор Янакиев възвръща форма

„Много силен турнир, участваха състезатели от 18 страни, водещи в борбата – каза Милчо Радуловски, помощник треньор на националния ни отбор. – Нашите момчета също се представиха много силно. От 8 състезатели, седем имахме на финалите.“

Преди турнира отборът ни, воден от Армен Назарян, Янко Шопов и Милчо Радуловски направи подготвителен лагер в Полша.

10525390_674879689251694_948620972666438447_n

Знаменосец на българският отбор беше не кой да е, а настоящият европейски шампион Александър Костадинов, който пропусна турнира. Следващият уикенд Александър Костадинов (59 кг), ще стартира в Гран При на Баку.

източник: bul-wrestling.org/