Атлетът на СК Борба „Миньор“ (Перник) – Даниел Александров беше избран за най-техничен състезател на държавния личен шампионат по класическа борба за мъже. Призът му връчи лично старши треньорът на националния отбор по класическа борба – Армен Назарян. Състезанието се проведе през вчерашния съботен ден в столичната зала „Универсиада“. 23-ри годишният Алексaндров срази по безапелационен начин всички свои противници на тепиха с туш до финала, където се наложи с категоричното 8:0 точки над представителя на „Чероморец“ (Бургас) – Антонио Вражев. По пътя до титлата Даниел Александров победи Боян Загоров, Момчил Ганчев и Юлиян Алдомиров. В по-долната категория до 75-килограма очаквано шампион на България стана Илиян Георгиев. Той отнесе на финала с 9:0 точки Стилиян Найденов от „НСА – Академик“. До финала Илиян Георгиев записа три победи с технически туш срещу Владимир Георгиев и Александър Ковачки, а на полуфинала срази и Росиян Дермански. В същата категория другият представител на „чуковете“ Марио Борисов постигна победа и загуба, и отпадна от борбата за влизане в тройката. При 98 килограмовите перничанинът Серги Сергиев беше спрян с туш от шампиона Владислав Методиев. Поради травми шампионата пропуснаха тримата световни шампиони Иво Ангелов, Явор Янакиев и Елис Гури. Настоящият номер едно в Европа – Александър Костадинов и европейския вицешампион при най-тежките Любомир Димитров, също не участваха заради контузии. В състезанието се включиха общо 216 борци от 27 клуба в страната. В символичното отборно подреждане клубът по кл. борба „Васил и Георги Илиеви“ (Кюстендил) е първи пред „Миньор“ (Перник). Кюстендилци успяха да направят двама шампиони в лицето ветерана Владислав Методиев (98 кг.) и Милослав Методиев при най-тежките до 130 кг. Те спечелиха още два медала, които им отредиха първото място. Купа за най-резултатен борец вдигна бесарабският българин Константин Стас (66 кг).

stas-d.alexandrovКонстантин Стас (вляво) и Даниел Александров със старши треньора на националите Армен Назарян

85 кг Николай Байряков „НСА“ – Денислав Златев „ЦСКА“ 3:0
98 кг Владислав Методиев „Васил и Георги Илиеви“ – Евгени Генчев „Рилски спортист“ 4:1
130 кг Милослав Методиев „Васил и Георги Илиеви“ – Тодор Михов „Ангел войвода“ 2:0
Днес състезанието продължава с надпреварата в свободния стил при мъжете, както и в останалите категории при жените.