Националният отбор по спортно и бойно самбо на България направи силно представяне на Европейското първенство в Атина, Гърция. Родните самбисти представиха достойно Родината, завоювайки общо пет медала. На шампионата на стария континент участие взеха над 300 състезатели от 26 държави.

Мария Оряшкова (втората от ляво) с рекордна девета Евротитла

При жените опитната Мария Оряшкова завоюва рекордната девета европейска титла в кариерата си. Всичките си титли българката печели в категория до 80 килограма. По пътя до златото Оряшкова постигна три победи, а на финала надделя над Ирене Леонидзе от Грузия.

Вицеевропейският шампион Борислав Янков (първият от ляво)

При мъжете Борислав Янков изпусна първото място, заради съдийски грешки. На финала в категория до 57 кг. българинът загуби от грузинеца Вахтанги Чидрашвили.

„Сребърният“ Георги Кандов (първият от ляво)

В бойното самбо България спечели три отличия. В кат. до 57 кг Георги Кандов стана вицеевропейски шампион. На финала Кандов загуби от Богдан Бабенко (Украйна).

Михаил Николов (първият от дясно)

Бронзови медали завоюваха Михаил Николов в кат. до 74 кг и Мариян Димитров в кат. до 90 кг.

Мариян Димитров (третия от ляво на дясно)

През годините на Европейските първенства по бойно самбо, българите са ставали шампиони във всяка категория по няколко пъти. Любопитно е, че в кат. до 90 кг европейската титлата е печелена само веднъж от нашенец. На тепиха в Минск (Беларус) през 2010 г. Красимир Младенов побеждава на финала руснака Александър Емеев.