Българският нападател на Нюйорския футболен отбор Космос влезе като резерва в 78-та минута и се разписа  срещу домакините от  Каролина в края на мача. Попадението му обаче не бе достатъчно и така неговият тим записа първа загуба в последните 5 мача.

Каролина Рейлхоукс  се наложиха с 5-4 над гостуващия Ню Йорк Космос пред тълпа от 5593 в WakeMed Soccer Park в събота вечер.

„Имаше никога не се отчайвайте нагласа за двата отбора и много голове“, каза треньорът Рейлхоукс Колин Кларк. „Очевидно ние го правихме много по-трудно, отколкото ние трябваше да сме го направили, ние не бяхме в добра защитата, но  отговорихме през второто полувреме. Три точки, това е най-важното нещо тази вечер.

Космосът, който имаше четири поредни мача без загуба , доминираха играто за големи части от нулево първо полувреме, владееха средата на терена, въпреки че шансовете за отбелязване са ограничени и за двата отбора.

Най-добрата възможност преди почивката беше след дълъг пробив  от защитника Hunter Фрийман, чиито нисък удар бе на сантиметри от дясната греда в 44-та минута.

След четири минути игра във втората полувреме,Рейлхоукс взеха преднина 1-0, когато  халфът Tiyi Shipalane подаде топка на Devon Сандовал, които успя да овладее след като Freeman почти открадна топката и отбеляза с нисък удар в ляво.

Десет минути по-късно халфът Лео Osaki удвои  заРейлхоукс  с гол от 26ярда  от свободен удар в горния десен ъгъл на мрежата.

Космос върна един гол в 64-та минута, когато  защитник на Каролина  Кваме WatsonSiriboe невнимава и сложи топката с глава в собствената си мрежа и направи услуга Freeman.

Една минута по-късно, полузащитник Енцо Martinez  добави избит изстрел на Сандовал, който беше спасен от вратаря Джими Maurer и доведе резултата до 3-1 Каролина.

Сандовал добави втория си гол в 67-ата минута, побеждавайки Maurer в състезание по бягане с извеждащ пас и лесно  завърши в празния ъгъл и доведе резултата до 4-1 Каролина.

Две минути по-късно защитник Джими Ockford намали дефицита Cosmos до 2 на 4 с глава след центриране от корнер, но Shipalane даде напред Zach Schilawski, който се обърна в наказателното поле и отправи един изстрел над дясното рамо на Maurer да увеличи преднината на Каролина до 2 на 5.

Космосът, обаче, няма да се откажат и да предаде Мадс Stokkelien бутна топката, а  Джемал Джонсън отби удара, така той  вкара за четвъртия си гол в последните пет мача в 80-тата минута.

Четири минути по-късно, напред Джемал Джонсън взе едно докосване в наказателното поле и вкара удар в целта, но вратарят Carolina Akira Fitzgerald спаси на близката греда.

Космос дръпна с гол в 89-тата минута, когато напред Стефан Димитров добави избит изстрел гредата от съотборника си Дани Mwanga.

Деветте гола са най-много голове в NASL игра, след като на 2-ри ноември 2013 г., Когато Minnesota United FC победи домакина Тампа Бей Rowdies, 6-4 цели. Рекорда в NASL съвременната епоха за най-много голове в един мач е на 3 август 2013 г., когато на гостите Rowdies побеждават Сан Антонио Скорпиънс на, 7-4.