^4DA6DD53AAAC4EAC9AC4BDDBE6E42578053E21635684FF14DF^pimgpsh_fullsize_distr

Турнирът “Уестърн енд Съдърн Оупън” е ежегоден турнир по тенис, провеждан в Синсинати, щата Охайо. Турнирът е от сериите “ATP World Tour Masters 1000. Той е вторият по големина турнир в Америка след U.S. Open. Провежда се през Юли или Август, играе се на твърда настилка и в него обикновенно вземат участие най-добрите тенисисти от световната сцена. Това е най-старият американски турнир, провеждан на същото място от своето основаване. Проведен е за първи път през далечната 1899г.

^47539CC02196C20349FED43F17D2203B3283E3BC61B79E35A7^pimgpsh_fullsize_distr

За радост на всички Българи, най-добрият български тенисист – Григор Димитров, достигна до полуфинал, в мач срещу хърватинът Марин Силич . Мачът започне малко след 20:00ч. ,веднага след другият полофинал между Анди Мъри и Милош Раонич (спечелен безапелационно от Мъри с 6-3; 6-3). Малко след началото на двубоя обаче, над корта се изсипа проливен дъжд и организаторите бяха принудени да спрат мача за ноепределено време. Всички зриители се скриха под трибуните, където имаха възможността да пият по едно питие или да похапнат на предвидените за това места. Именно там се разбра, че доста Българи бяха дошли да подкрепят любимият тенисист. Вееха се български знамена и имаше доста хора с тениски и шапки, с цветовете на трибагреника. Около час по-късно дъждът спря и близо 30 човека излязоха на терена и започнаха да чистят корта със специални за целта четки и машини.

^651D38BB75A4D5E7AC378B4360CF7517EA7ABB72322C98710D^pimgpsh_fullsize_distr

Заради късният час или лошото време, голяма част от хората си бяха тръгнали. Организаторите решиха да непроверяват билетите и разрешиха на всеки да заеме желаното от него място. Повечето българи около 30-40 човека, бяха заели централно място и бяха сформирали цял сектор, от който непрекъснато се чуваха скандирвания, ръкопляскания и овации. Операторите бяха заинтересовани от нашите фенове и непрекъснато ги даваха на големият екран на стадона, както и по телевизията.

^62F55C6111CA04E8EBCE5347895F1168D2C3E06A02D80D7A60^pimgpsh_fullsize_distr

Мачът започна малко след 23:00ч. Играта беше много интересна и вървеше точка за точка. В 7-мия гейм Григор имаше възможност да направи пробив и успя. Хърватина не успя да върне пробива и така Гришо успя да вземе първият сет с 6-4.
Вторият сет започна точка за точка, но нашето момче направи две двойни грешки, които дадоха аванс на Чилич. Това му беше достатъчно и той затвори сета с 3-6.
Третата и най-интересна част започна със сервис на Димитров, който се бе мобилизирал и взе гейма. Веднага след това с добра игра успя да направи пробив и поведе с 2-0. От тук нататък всички мислиха, че успехът на българинът е в кърпа вързан, но няколко елементарни грешки от негова страна, позволиха на Чилич да се върне в мача с 2-2. Малко по-късно нашето момче, събра сили и поведе с 4-2. Но веднага след това съперникът му отговори подобаващо и мачът отново бе равен. В най-важният момент, при 5-5, Григор водеше с 30-0, но сбърка в три поредни отигравания. На всичкото отгоре, когато трябваше да спасява точка при пробив, човек от публиката, седящ зад него извика Out, и той спря. След разговор със съдията, се разбра, че извикването е станало от публиката, а не от съдията. Нямаше какво да се направи и точката беше остъден в полза на хърватина. Съдията помоли публиката за мълчание по време на разиграванията.

^5CFD1915F3B9E0B53045B49F6879477922CE3CC12A4B66A48F^pimgpsh_fullsize_distr

Така Чилич, поведе с 5-6. Той успя да спечели и последният гейм, в който сервираше и така с 5-7 успя да надиграе нашето момче и да се класира за финала.
Мачът беше много интересен, имаше невероятни и продължителни разигравания. По всичко си личеше, че и двамата тенисисти, бяха проучили съперника си, и бях работили доста над играта си. Въпреки загубата, Димитров се раздаде максимално и направи невероятен мач с изключителни разигравания. Може би само късметът, попречи да достигне така желаният финал. След края на мача, Григор се придвижи с 10 позиции напред в световнтата ранглиста, и в момента заема номер 24.
На следващият ден – неделя. В мач за титлата се срещнаха Чилич и Мъри. Мачът започна в 16:00ч. местно време. Чилич заложи на силният си сервис и успя да вземе първият сет с 6-4. През вторият сет мачът бе равностоен до 5-5, когато обаче Мъри се пропука и хърватина успя да направи пробив и да поведе с 6-5. В последния гейм, Чилич сложи край на спора и спечели сета и мача. Така 28-годишният Марин Чилич стана новият носител на трофея в Синсинати.

^CCD22E4F62B87511E16F524A09D79130C228E93F195B12D58B^pimgpsh_fullsize_distr