„Миньор“ Чикаго постигна победа в първия си официален мач за сезон 2018. „Чуковете“ победиха с минималното 1:0 украинския тим „Кънекшън“ 1997. Единственото попадение в мача падна в 41-та минута. Играещият треньор Стефан Златев изпълни фал от ляво, топката беше посрещната с глава от Илия Ребреев, той подаде на Росен Каптиев, последния отново с глава я свали в наказателното поле, където младата надежда Иван Михалев отбеляза с ефектно изпълнение на задна ножица.

Пламен Пенев

В средата на втората част, след самостоятелен пробив по дясното крило, бившият юношески национал Пламен Пенев, излезе на позиция сам срещу украинския страж и можеше да удвои преднината на българите, но ударът му беше спасен.

„Хубаво е, че тръгваме с победа. Направихме един много здрав мач. Доволен съм от всички момчетата, включиха се много добре в играта. Надявам се занапред да продължаваме в същия дух“, коментира треньорът на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.

Тази неделя (6 май), от 8:00 ч. вечерта, на адрес: Elmhurst College, 190 S. PROSPECT AVE. ELMHURST, IL 60126, „Миньор“ гостува на „Република Српска“.