След три поредни загуби от началото на втория полусезон, “Миньор” Чикаго постигна първа и много важна победа с 4:2 над “Република Српска”. Българите се наложиха в опашкарското дерби и вече дишат по спокойно относно оставането си, в майсторската група на Метролигата. Двубоят не започна по най-добрия начин за чуковете. Сърбите първи откриха резултата за 1:0. За тяхно нещастие техният сънародник Владимир Вукайлович, направи самостоятелен пробив и беше спънат в наказателното поле. Главният съдия отсъди единадесет метров наказателен удар, а бившият играч на “Партизан” – Вукайлович изравни за 1:1. Така завърши първото полувреме.

Поздравления за голмайстора Владимир Вукайлович

Десет минути, след началото на втората част Борислав Радев излезе на позиция сам срещу вратаря и вкара за 2:1. Българите използваха объркването в сръбските редици и на следващата атака отбелязаха нов гол за 3:1.

Голмайсторът Иван Михалев в прегръдките на своите съотборници

Попадението стана като по учебник. Атаката тръгна от десния бек Иван Михалев, който направи две двойни подавания по крилото, а при третото ветеранът Росен Каптиев качи топката на главата му. За Михалев остана само да насочи коженото кълбо в опразнената врата.
Малко по-късно, сърбите се върнаха в мача след гол от дузпа за 3:2. Точка в спора, с удар покрай вратаря, за 4:2 сложи Борислав Радев, който се измъкна от защитата и отново излезе очи в очи със сръбския страж.

Борислав Радев отбеляза две попадения

“Предвид загубите, които допуснахме, постигнахме важна победа. Най-много съм доволен, че момчетата издържаха на голямото психическо напрежение и въпреки него победихме. Доказахме, че сме по-добрия отбор и заслужено се поздравихме с успех”, коментира треньорът на “Миньор” Чикаго – Емил Миланов.

Треньорът Емил Миланов

Тази сряда (09 октомври) от 8:00 часа вечерта на адрес: Wheeling High School 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, “Миньор” ще изиграе отложен мач със силната футболна академия “Сокърс”.