Дебютантът Йордан Ковачев

„Левски“ (Чикаго) загуби две точки срещу „Олимпиакос“ (Чикаго) във втори кръг на „бялата“ дивизия при над 30-годишните в Премиерлигата. „Сините“ завършиха наравно 2:2 срещу гръцкия тим. Мачът се изигра на естествен терен при слънчево, но студено време при градуси около нулата. В 13-минута Мартин Минков излезе сам срещу противниковия страж, стреля в противоположния ъгъл по земя и отбеляза за 1:0. Ранният гол явно подейства успокояващо на играчите на „Левски“ и те намалиха темпото. Това пролича в играта, където поради липса на концентрация българите изпуснаха куп положения пред гръцката врата. В 39-минута при изпълнение на ъглов удар и колективна грешка в защита, съперниците изравниха след гол с глава. Първата част завърши при равен резултат 1:1.

03df

Двамата голмайстори Мартин Минков (с топката) и Серхио Бенавидес

Три минути след подновяването на играта ветерана Костадин Везьов беше спънат в наказателното поле на гостите и страничният рефер вдигна флага, а главният се съобрази и посочи бялата точка. Зад топката застана Васил Чирпанлиев, но ударът му нацели горната греда и пропусна. Малко след това при една изсипана топка в половината на „сините“ се получи неприятна ситуация, в която централният защитник Йордан Ковачев и вратаря Мартин Минков не се разбраха и си отбелязаха нелеп автогол за 2:1. От този момент българите буквално се преместиха пред вратата на гърците и се скъсаха да пропускат. Нашите изпълниха общо пет преки свободни удари около палантерията, като при два от тях уцелиха страничните греди, а останалите гръцкия вратар отрази. Три минути преди края на мача предното центиране от дясно на Костадин Шилев, беше реализирано от чилиецът Серхио Бенавидес за крайния резултат 2:2. Минута преди края на мача Йордан Ковачев беше фаулиран грубо в наказателното поле отзад, но реферът остана безмълвен и секунди по-късно изсвири последния съдийски сигнал.

04vb

Васил Чирпанлиев

„Откакто съществува отбора, това е петия ни официален мач срещу „Олимпиакос“ и за първи път гърците успяват да ни затруднят. Ние заслужавахме повече победата, но вината си е изцяло наша, защото не си вкарахме многобройните голови положения, които създадохме. Предсатоят ни два тежки мача срещу основни конкуренти за титлата и дано успеем да победим. Откато „Левски“ се включи в тази лига нивото се вдигна неимуверно и срещу нас всеки отбор излиза максимално подготвен и мотивиран“, коментира организаторът на „Левски“ (Чикаго) – Николай Василев.

Тази неделя от 9:00 часа сутринта на адрес: Ross Elementary School, 536 N Schoenbeck Rd, Prospect Heights, IL 60070, „Левски“ приема румънския тим „Триколори“.