10891897_637518276376438_3900305357873588580_n

Станимир Беломъжев секунди след финала

Българинът Станимир Беломъжев стана европейски шампион по ски ориентиране. Състезателят триумфира в спринта от европейското първенство в швейцарския курорт Ленцерхайде. Беломъжев преодоля трасето за 12.15 минути и остави на 12-сет секунди зад себе си представителя на Норвегия – Oивинд Ватердал. Трети остана руснака Андрей Ламов, на 14-сет секунди зад нашето момче. В началото Беломъжев се движеше с второ време след най-големия му конкурент от състава на сборная – Ламов, но в последствие се оказа най-ориентиран и успя да спечели европейската титлата за втори път в кариерата си. Миналата година Беломъжев грабна златото в дългата дистанция в Тюмен, Русия, оставяйки след себе си надеждата на домакините Андрей Ламов.
„Вълнението е голямо! Благодаря на всички за подкрепата!“, написа в социалната мрежа Станимир Беломъжев след победата.
Другите двама българи завършиха съответно: Мартин Пенчев на 43-то място с 3.49 минути след победителя, и последен в класирането на 54-то място е Цветан Иванов с 6.43 минути изоставане.