05

Опасна ситуация пред миньорската врата

„Миньор“ Чикаго постигна категорична победа с 5:1, като гост над следващите ги по петите „Интер“. С този успех „винкелите“ си осигуриха минмум трето място, кръг преди края на полусезона. През първите 45 минути „миньорци“ играеха ролята на домакини и бяха притиснали своя противник в собствената му половина. „Сините“ от своя страна се бранеха успешно и поглеждаха към вратата на Манов след контраатаки. Първото полувреме завърши при нулево равенство.

04

Авторът на вторият гол Росен Каптиев

С подновяването на играта Ивалин Гунчев откри за „Миньор“ 1:0, на следващата атака домакините изравниха за 1:1 и запазиха за кратко интригата в мача. В 62-та минута бившият професионален футболист Росен Каптиев изведе жълто-черните напред в резултата за 1:2. Пет минути по-късно капитанът Благой Вълчев, който игра въпреки контузия, покачи на 1:3. Четвъртото попадение за „Миньор“ вкара отново Ивалин Гунчев, а крайният резултат 1:5 оформи Евгени Руссу. Тази неделя от 3 PM „Миньор“ посреща лидера във временното класиране „Лион“ на адрес: Oak Brook Park District, 1450 Forest Gate Rd.

01

Голмайсторът Евгени Руссу

„В петък играхме важен мач със силен противник, момчетата бяха изморени и невъстановени. Въпреки убедителният резултат доста трудно стигнахме до успеха. Благодаря на момчетата, че се съвзеха от загубата в петък и се върнаха към победата. Остава ни още един мач до края на полусезона с лидера в класирането „Лион“. Надвам се да победим и да завършим класирането в най-удобната позиция на полусезона за атакуване на целите ни“, сподели след мача треньора на „Миньор“ Чикаго – Емил Миланов.