Най-старият български отбор „Балкан“ 2001 победи с 2:1 „Торино“ в мач от „червената“ дивизия за над 30-годишни в Премиерлигата. Балканци поведоха с голове на Ангел Баков и Валентин Димитров. Първата част завърши с резултат 2:0 в полза на българите. С подновяването на играта Валентин Димитров вкара нов гол с удар от воле, но страничният съдия реши, че е бил в засада и отмени 100% попадение. В средата на полувремето главният рефер отсъди спорна дузпа за перуанците и те намалиха на 2:1. Играчите на двата отбора се изнервиха и съдията показа няколко жълти картони, за да предотварти по-сериозен сблъсък реферът свири край на мача пет минути по-рано. След тази победа над силен съперник „Балкан“ излезе на второ място във временното класиране след „Хорсебокс Юнайтед“.
Тази събота (24 юни) от 4:30 часа следобяд на адрес: 1014 South Main St, Lombard, IL 60148, „Балкан“ приема полския тим „Иглопол“. Припомняме ви, че в първи кръг от настоящия сезон двата отбора завършиха наравно 2:2.