В поредния мач от първенството за над 30-годишни в Премиерлигата, “Левски” Чикаго победи с 4:2 “Шогун Уинд” 1988.

В 7-та минута, мароканецът Джамал Каручи пусна в дълбочина пас към Диан Радев. Техничарят овладя в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, откривайки резултата за 1:0.

Голмайсторът Диан Радев

Десет минути по-късно, Джамал Каручи излезе на подходяща позиция и изненада вратаря, прехвърляки го за 2:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

Мароканецът Джамал Каручи вкара гол и даде асистенция

С подновяването на играта, Борислав Огнянов джентълменски спря топката с гърди и подаде на връхлитащия Карлос Валенсия, който разстреля вратаря за 3:0.

Голмайсторът Карлос Валенсия

Последва отпускане в сините редици и японците намалиха резултата след две попадения, едното с удар от далеч, а другото на контраатака. Така резултатът стана 3:2.

В 87-та минута, Диан Радев изведе Ивайло Баташки по левия фланг. Той напредна и мушна топката между краката на защитник. Коженото кълбо стигна до Борислав Огнянов, който излезе на позиция сам срещу вратаря и вкара гола на успокоението за 4:2.

Голмайсторът Борислав Огнянов

На вратата за българите стартира полевият играч – Емил Костадинов, а през втората част се наложи да играе контузен, помощник – треньорът Красимир Костов.

Емил Костадинов

“Добър мач за нас. Победата винаги се отразява добре на самочуствието на момчетата. Японците винаги са били сплотен отбор и играят хубав футбол. В мачовете с тях винаги сме излизали здрави, без контузии. Те са много културен отбор, еталон за честна игра”, коментира играещият треньор на “Левски” Чикаго – Росен Каптиев.

Играещият треньор Росен Каптиев дава инструкции на организатора на отбора – Николай Василев