В поредния кръг на Премиерлигата, „Миньор“ Чикаго победи убедително с 4:0 полския тим „Уния“ Чикаго. Хеттрик за „чуковете“ отбеляза перничанинът Данаил Сергиев, а един гол добави централният защитник Милен Манчев. Две асистенции направи капитанът Борислав Радев, а по една добавиха Георги Кьосев и Денис Зейнели.

През първата част, жълто-черните успяха да отбележат само едно попадение. Капитанът Борислав Радев организира атаката с пас към бързоногото крило Георги Кьосев. Той преодоля един съперник и подаде на снажния Данаил Сергиев. Перничанинът си намести топката на левия крак и с удар в обратния ъгъл, вкара за 1:0.

Перничанинът Данаил Сергиев отбеляза хеттрик за победата

С подновяването на играта, след самостоятелен пробив, отново Данаил Сергиев покачи на 2:0.

Третото попадение за „винкелите“, дойде след контраатака. Поляците изпълниха ъглов удар, при който Милен Манчев изби топката с глава. Коженото кълбо попадна в лидера Борислав Радев, който тръгна смело на дрибъл и стигна чак до аут-линията на „Уния“. Капитанът изкара топката с пас към голмайстора Данаил Сергиев. Последният, по подобие на първото попадение в мача, овладя и отбеляза в противоположния ъгъл за класическото 3:0.

Голмайсторът Милен Манчев

Явното превъзходство на „Миньор“ пролича в комбинацията между Борислав Радев и Милен Манчев. Централният защитник Милен Манчев се включи в атака, подаде като по учебник на Боби Радев. Капитанът излезе на позиция един на един със защитник, преодоля го и подаде на дублиращия го Милен Манчев, за който остана само да излъже вратаря за 4:0.

Тази неделя (08 август), от 9:00 ч. сутринта, местно време, „Миньор“ Чикаго гостува на „Пегасус“. Мачът ще се изиграе на адрес: Burden Field, Elk Grove Village, 1071 Brantwood Ave, Elk Grove Village, IL, 60007.

Припоняме ви, че в първата среща помежду си, двата отбора завършиха наравно 2:2. В този мач българите играха близо 65 минути с двама човека по-малко на терена, заради червени картони.