Националният отбор по самбо

Впечатляващо представяне направиха родните самбисти на Европейското първенство в Казан, Русия. Националите ни завоюваха осем отличия, четири в бойното самбо, където станахме трета сила в отборната надпревара след домакините от Русия и Украйна, и четири в спортното самбо.

04

Трето място в отборната надпревара в бойното самбо

Единственият български шампион на тепиха стана дебютанта в бойното самбо и ММА-боец Валентин Бенишев – Непобедимия, който изненада конкуренцията при 74-килограмовите. На финала той победи представителя на Беларус Иля Хадкевич.

aba3c8d951d64b9df50e

Шампионът Валентин Бенишев

Лидерът в националния отбор и единствен в света с пет световни титли в бойното самбо – Марко Косев, стигна финала в дебютната за него категория до 57 кг, но там беше спрян от руснака Мухтар Гамзаев.

03

Легендата Марко Косев

Световният и европейски шампион по бойно самбо при над 100-килограмовите – Мартин Маринков, също стана за втори път в кариерата си вицеевропейски шампион. На финала той загуби от представителя на домакините Кирил Сиделников.

e507f2ca515f5218db9d

„Сребърният“ Мартин Маринков (първият от ляво)

sdf

Вицесветовният шампион от Мароко в категория до 90 кг – Мариян Димитров спечели „бронзов“ медал.

b536dcb6f9d7947f6453

„Бронзовият“ Делян Илиев (първият от дясно)

В спортното самбо в кат. до 68 кг Делян Илиев също се окичи с бронз.

416287ad404046f3fc22

Финалистът Калина Стефанова (първата от ляво)

При жените „сребърна“ е Калина Стефанова в кат. до 60 кг, след загуба от представителката на домакините Арина Пчелинцева.

781e47fc41f7ad4dc095

Цветелина Цветанова (втората от дясно на ляво)

При 48-килограмовите Цветелина Цветанова завоюва „бронзов“ медал, шампионка стана друга рускиня Мария Молчанова.

dae7a775058c56dfe753

Изабел Христова (първата от дясно)

В кат. до 64 кг дебютантката Изабел Христова завоюва бронзов медал, а шампионка стана отново представителка на Сборная Екатерина Оноприенко.

8a4a626d6df5af7f8e3a 42f7a049c2a2836caf1c   1114813eb5241be768a4   b8662b3851f1c6ccf8d0 c2f1e2eda6ff413edc3a   e6480b826e29c5624273