„Пирин“ Чикаго завърши наравно 2:2 с шампиона „Джак Старс“. На два пъти шампионите повеждаха в резултата срещу „орлетата“, а българите изравняваха с голове на Пламен Атанасов. Двете попадения на голмайстора бяха идентични. Първият изравнителен гол за 1:1 падна в 34-та минута, когато играещият помощник-треньор Стоян Трендафилов, с хитър пас, изведе топнападателя Пламен Атанасов между двамата централни защитници, а за Атанасов остана само да разстреля противниковия страж. Първата част завърши при резултат 1:1.

Топнападателят Пламен Атанасов

С подновяването на играта, американците поведоха с 2:1, а пет минути по-късно, след асистенция на Стоян Стойчев, голмайсторът Пламен Атанасов изравни за 2:2. След второто изравняване на резултата, „орлетата“ си повярваха и взеха инициативата в мача. Българите стигнаха до трето попадение, отново на Пламен Атанасов, но то беше отменено заради съмнение за засада.

Играещият помощник-треньор Стоян Стойчев

Отмененият гол беше рядко срещан. Стоян Трендафилов центрира от дясното крило в противниковото накзателно поле, където на лявата греда беше добре пласиран Пламен Атанасов. Голмайсторът стреля от въздуха, топката уцели левия страничен стълб, след което десния и отново се върна при Атанасов, който този път не сгреши и прати коженото кълбо в мрежата. За съжаление странчиният съдия вдигна флага за засада и голът беше отменен.

Треньорът на „Пирин“ Чикаго – Георги Поповски

„Както можехме да загубим, така накрая можеше и да спечелим този мач. Резултатът е закономерен, на база показаното от двата отбора на терена. Ние сме нов отбор и все още се сработваме, а противникът е с доста обигран състав. До преди настоящия сезон, отборът на „Джак Старс“ нямаше дори равен мач, мачкаше всичко по пътя си. Поздравявам играчите на „Пирин“ за сърцатата игра“, коментира треньорът на „Пирин“ Чикаго – Георги Поповски.

Тази неделя (18 юли) от 9:00 ч. сутринта, на адрес: Oak Brook Polo Fields 700 Oak Brook Rd, Oak Brook, IL, 60523 (Field C), „Пирин“ гостува на мексиканския тим „Морелиа“.