Българите се поздравяват след гола на Евгени Михайлов (в средата)01

Валентин Димитров (в ляво) и Костадин Шилев се радват на победният гол

През изминалата събота в „червената“ дивизия при над 30-годишните „Балкан“ победи с 2:1 новака „Хорсебокс“. На полувремето резултата беше 0:0. С подновяването на играта гостите поведоха с 1:0 от спорна дузпа. Пет минути по-късно, с удар по земя от дъгата на наказателното поле, Евгени Михайлов възстанови равенството 1:1. Голът подейства мотивиращо за българите и с красив прехвърлящ удар в противоположния ъгъл Валентин Димитров вкара победния гол за 2:1. В 63-минута мачът беше спрян за 20-минути поради гръмотевици. След подновяването на играта резултата остана непроменен. След победата „Балкан“ излезе начело във временното класиране.

03

Главният рефер сочи бялата точка

„Започнахме трудно мача, в началото направихме много индивидуални грешки, с които създадохме много напрежение пред нашата врата. През първите 25-минути гостите доминираха, постепенно изравнихме играта и в края на първото полувреме можехме да поведем. Започнахме добре втората част, но напук на логиката, ни вкараха гол от спорна дузпа. Въпреки това се върнахме в мача и продължихме в същото темпо. Беше въпрос на време кога ще вкараме гол. Заслужавахме да победим, кои каквото можа даде. Васил Чирпанлиев направи първи мач за „Балкан“ от осем месеца насам.“, коментира играещия треньор на „Балкан“ – Николай Димитров.04

Съперник избутва грубо Тони Тодоров отзад

Тази събота от 4:30 часа следобяд на Олимпик парк в Шамбург (3-игрище), „Балкан“ играе с полският тим „Иглопол“.