„България“ победи с 7:4 полския тим „Иглопол“ и си върна за загубата в първи кръг при над 30-годишните в „червената“ дивизия на ПСЛ. „Юнаците“ започнаха с два гола пасив и дузпа в тяхна полза, която вратаря Христо Христов спаси, с което обърна мача. Спонсорът на отбора Стоян Младенов вкара два гола от дузпи, а Иван Драганов направи 3:2. Малко преди края на първата част поляците изравниха от дузпа за 3:3. През първото полувреме съдията даде общо пет дузпи три за „Иголпол“ и две за „България“. През втората част два гола вкара Анатоли Вътев, а по-веднъж се разписаха Йордан Ничев и Владимир Георгиев. Освен хубавата победа този мач беше специален за халфа Мирослав Стамболийски, който се прибира в родния Благоевград за постоянно.

08

Мирослав Стамболийски печели въздушен двубой

„Започнахме слабо, инкасираме два гола, големи съдийски грешки, въпреки това Христо Христов внесе спокойствие в отбора. „България“ възвърна самочуствието си и усещането за победа. През втората част имаше много добри разигравания и атаки, които доведоха до крайният успех. Въпреки тежкото време всички играха самоотвержено и с желание, за което им благодааря“, каза помощник-треньорът Теньо Минчев.